Avrupa Lisanları Merkezi İngilizce Eğitimi

Duyurular
Avrupa Lisanları Merkezi: ALM'de  İngilizce  &  Almanca  &  Fransızca  &  Arapça  Ve  Tüm Dünya Dilleri... Almanca A1 Aile Birleşimi... Yurtdışı Dil Eğitimi... Kayıtlarımız Başlamıştır... Erken  Kayıt  Fırsatlarından  Sizde  Faydalanın...

PROFICIENCY Sınavı

kpds20111.PROFICIENCY nedir?
Proficiency üniversiteler tarafından düzenlenen hazırlık atlama sınavıdır. Proficiency sınavı üniversiteden üniversiteye değişmektedir. Üniversiteyi kazanan adaylar Proficiency formatında yapılan düzey belirleme sınav sonuçlarına göre gruplara yerleştirilir ve hangi seviyede İngilizce bilgisine sahipse o seviyeden üniversite öğrenim hayatına başlar.

2. PROFICIENCY sınavına kimler katılabilir?
Üniversiteyi başlayacak adaylar bu sınava katılabilir.

3. PROFICIENCY sınavına nasıl başvurulur?
Sınava o üniversiteye kayıt olan her adayın girme hakkı vardır, tarihler ilgili üniversite tarafından duyurulmaktadır.

4. PROFICIENCY sınavının süresi ne kadardır?
Sınavdaki soru sayısı ve süresi üniversiteden üniversiteye değişmektedir.

5. PROFICIENCY sınavının teknik altyapısı nasıldır?
Sınav her üniversite için farklı olsa da temel olarak gramer, kelime, okuma, yazma ve dinleme bölümlerinden oluşur. Bazı üniversiteler konuşma becerisini ölçme amaçlı speaking bölümü eklerken, bazı üniversiteler dinleme bölümünü sınavdan çıkarmışlardır.

6. PROFICIENCY sınavına hazırlıkta ALM'nin farkı nedir? 
ALM olarak katılımcılarımızı Proficiency sınavına uzman kadrosuyla hazırlamaktayız. Programlarımızı her üniversitenin farklı tip sınavı olduğunun bilinciyle hazırlıyor, her üniversitenin sınavı için ayrı sınıf grupları oluşturuyoruz. Derslerde temel kaynak olarak ilgili üniversitenin eski sınavlarını kullanmaktayız. Bu da katılımcılarımızın gireceği sınavın tekniğine tam anlamıyla hakim olmalarını sağlamaktadır. 

Eğitmen kadromuzu ilgili üniversitede görev almış uzman eğitmenler oluşturmaktadır. Sınavın yapısına alışabilmeniz ve sınav sırasında paniklememeniz için aynı şartlar oluşturularak katılımcılarımıza sınavlar uygulanır. ALM sınıf ortamları öğrenmeyi kolaylaştıracak şekilde özenle düzenlenmiştir. Eğitmenlerimiz düzenli ödevler vererek öğrenilenleri pekiştirirken bunların kontrolü ve yapılan sınavlarla öğrenci gelişimini düzenli olarak takip etmektedir. Eğitmenlerimiz, katılımcılarımızın sadece öğretmenleri değil aynı zamanda koçları ve danışmanlarıdır.

 

Genel Müdürlük

  • Telefon: +90 212 570 90 53

Sosyal Ağ

Bizi Facebook'dan takip edebilirsiniz.